Ste už pevne rozhodnutý, že klimatizácia je pre Vás to pravé? Čaká Vás ďalší krok k získaniu príjemnejšieho prostredia vo Vašom dome. Čo bude nasledovať a na čo sa pripraviť.
Viete čo skutočne potrebujete?
Ak ste pevne presvedčený, že viete čo chcete, ste na najlepšej ceste. Keďže rátate s dlhou životnosťou klimatizácie je na mieste nespoliehať sa iba na rady známych. Svoje potreby zverte do rúk odborníka, ten Vám s montážou klimatizácii pomôže. Vysvetlí Vám princíp prúdenia vzduchu a dokáže odporučiť vhodnú jednotku, ktorá pokryje všetky Vaše nároky a priania. Určite by ste nechceli riskovať kúpu klimatizácie, ktorá nedokáže splniť to, čo od nej očakávate. Zverte sa teda do rúk skúsenému pracovníkovi, ktorý dokáže odhadnúť všetky možné variácie ešte pred kúpou jednotky.
Montáž klimatizácie
V dnešnej dobe ponúka montáž klimatizácie množstvo firiem. Je jednoduché vyhľadať si firmu pre montáž v Bratislave alebo inom meste či mieste na Slovensku. Odborne namontovaná klimatizácia je veľmi podstatná pre jej správne fungovanie a dlhú životnosť. Je dôležité aby firma, ktorá Vám vykonáva montáž mala adekvátnu certifikáciu, čo je zárukou kvality prevedenej práce. Poctivá firma nemá problém vykonať predbežnú obhliadku a trpezlivo odpovedať na všetky otázky a dotazy budúceho klienta. Takto máte istotu, že sa montážou nič nekončí a budete sa môcť na svoju overenú firmu obrátiť aj v prípade servisu či otázok ohľadom používania.
Na čo sa pripraviť pri montáži
Prišiel očakávaný deň montáže Vašej klimatizácie. Technik sa dostaví vo vopred dohodnutom čase. prináša si so sebou potrebné náradie a materiál. Pred začiatkom montáže budete oboznámený s predbežným odhadom časového plánu montáže. Majiteľ priestorov musí byť prítomný. Nakoľko ďalším krokom je označenie pozície vnútornej jednotky. Pokračuje sa uchytením konzoly o stenu a vykonáva sa prierez pre pripojovacie potrubie. Už nič nebráni k natiahnutiu trasy. Je to najnáročnejšia časť montáže. Keď je trasovanie dokončené vnútorná jednotka sa zavesí a pripojí k rozvodom. Prichádzame k umiestneniu vonkajšej jednotky a jej spojeniu s jednotkou vnútornou. Poslednými krokmi sú vákuovanie a skúška tesnosti. Ak je všetko v poriadku prístroj sa zapojí do elektrickej siete a spúšťa sa do prevádzky.